
Sertifikatas in
Sertifikuotas klimato adaptacijos finansų ekspertas
Frankfurt School of Finance & Management - Sustainable World Academy

Pagrindinė informacija
Universiteto vieta
Frankfurt, Vokietija
Kalbų studijos
Anglų kalba
Studijų formatas
Nuotolinis mokymasis
Trukmė
6 months
Tempas
Ištęstinės
Mokestis už mokslą
EUR 1 700 *
Galutinis paraiškų davimo terminas
30 Sep 2023
Anksčiausia pradžios data
01 Sep 2023
* galimos nuolaidos
Įvadas
Klimato kaita kelia pavojų pasaulio ekonomikai, taigi ir finansų sektoriui. Tačiau tai taip pat suteikia galimybę gauti novatorišką finansavimą, siekiant padidinti ekonominį ir socialinį atsparumą klimato poveikiui.
Finansų įstaigos, būdamos ekonomikos palengvintojos, atlieka pagrindinį vaidmenį pereinant prie mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančių ir klimatui atsparių plėtros priemonių. Jų atsakomybė yra dvejopa: ekologiškesni jų portfeliai, skirti finansavimui ir investicijoms, suderinamoms su Paryžiumi, ir su klimatu susijusios rizikos atspindėjimas bei įtraukimas į jų rizikos valdymo procesus. Šis laipsniškas procesas apima visų finansų sektoriaus dalyvių (pvz., Bankų, turto valdytojų, draudikų, pensijų fondų, investicijų konsultantų, reguliavimo institucijų, reitingų agentūrų) trumpalaikių verslo ciklų ir investavimo horizontų derinimą su sisteminiu ir ilgalaikiu mąstymu. Šiam procesui pritaria viešieji subjektai, kurie nuramina struktūrinius pokyčius, būtinus pereinant prie klimatui atsparios ekonomikos.
Šis kursas suteikia finansų ir investicijų pagrindus, siekiant įvertinti investicijų į adaptacijos projektus finansinį gyvybingumą. Jame suskirstomi verslo modeliai, siekiant suprasti parametrus pagal projekto mastą ir, pavyzdžiui, pajamų modelius, nuosavybės struktūrą ir vertės pasiūlymą, ir susiejama su finansavimo perspektyva. Skirtingi investuotojai ir tarpininkai turi labai skirtingas investavimo strategijas, norą rizikuoti, grąžos lūkesčius ir investavimo horizontus. Norint užtikrinti ilgalaikį jų dalyvavimą ir būtiną investicijų apimties padidinimą, būtina sutelkti tinkamą projekto investuotoją.
Ką mes siūlome?
- Interaktyvus e. Mokymosi kursas, apimantis vaizdo paskaitas, PDF scenarijus, praktinius pratimus, internetinius testus ir atvejų analizę.
- Diskusijų forumas, kuriame aptariamos su kursais susijusios problemos, taip pat keičiamasi nuomonėmis ir patirtimi su savo klasės draugais ir dėstytojais.
- Suasmeninta jūsų e-miestelio komandos parama.
- Galimybė įgyti Frankfurto mokyklos pažymėjimą išlaikius baigiamąjį egzaminą arba baigus kursą patvirtinti kurso baigimą.
Darbo krūvis
Kursas trunka 6 mėnesius, atsižvelgiant į 5–7 valandų savarankiško darbo per savaitę. Jį sudaro 9 vienetai, kurie yra vienas ant kito. Jūs priimsite vienetus iš eilės ir turėsite išlaikyti internetinį kelių pasirinkimų testą, prieš pasiekdami kitą įrenginį. Paskutiniame skyriuje yra atvejo tyrimo užduotis, kuri turi būti pateikta per nustatytą terminą. Nesate tikri, ar jums pavyks baigti kursą per 6 mėnesius? Nesijaudink! Galite kreiptis dėl kurso pratęsimo (dar 6 mėnesiai) už administracinį mokestį.
Idealūs studentai
Šis kursas tinka tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus praktikams, įskaitant verslininkus, projektų vystytojus, privačius investuotojus, iniciatorius/fondo namus, tarptautinius plėtros finansų konsultantus ir vadovus, gamyklų operatorius ir gamintojus, inžinierius ir patariamuosius specialistus (pvz., advokatų kontoras, verslą, ir mokesčių konsultantai). Kurso tikslas – paaiškinti daugybę prisitaikymo prie klimato kaitos finansavimo aspektų ir perspektyvų. Todėl patirtis ir pagrindinės žinios (pagrindinės) bankininkystės ir finansų srityse yra labai naudingos, bet nėra aiškiai būtinos.
Priėmimai
Studijų programa
Prisitaikymu siekiama sumažinti žalą arba išnaudoti naudingas galimybes. Dauguma prisitaikymo iki šiol tyrimų buvo sutelkti į valstybės išlaidas prisitaikymui, o ne privačiam prisitaikymui, nors gali būti, kad didžioji dalis prisitaikymo finansavimo poreikių atsiranda su privačiais veikėjais, kuriuos paveikė klimato kaita. Tai suprasdami galėsite sumažinti ir galbūt pagreitinti prisitaikymą, taip pat išspręsti vyriausybės paskatų prisitaikymo projektams vaidmenį. Šis kursas parodys, kad prisitaikymas gali pasirodyti su skirtingomis ekonominėmis ir finansinėmis charakteristikomis, priklausomai nuo to, kokiu lygiu mes į tai žiūrime, ir nuo individualios veiklos, į kurią atsižvelgiama. Atsižvelgiant į šias skirtingas ypatybes, privatūs ir komerciniai subjektai ar vyriausybinės institucijos gali skirtingai atlikti struktūrinių pokyčių link mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančią ir klimatui atsparią ekonomiką.
1 skyrius. Klimato kaitos mokslas – kas yra prisitaikymas? Šiame įvadiniame skyriuje bus pristatytas mokslas, susijęs su klimato kaita ir jos fizinis poveikis, prieš pradedant aptarti klimato kaitos poveikį ekonomikai. Jame bus nagrinėjamas ekonomikų poreikis prisitaikyti, sprendžiant klausimą „kas yra prisitaikymas prie klimato“, pateikiant makro prisitaikymo perspektyvą (UNFCCC prisitaikymo apibrėžimas), prieš pereinant prie mikro prisitaikymo perspektyvos (ką daro ekonomikos / veikėjai, kad prisitaikytų?) | 2 skyrius: Klimato mokslas atitinka klimato finansavimą Skyrius pateiks klimato finansavimo apžvalgą, kad suprastų prisitaikymo ir atsparumo klimatui svarbą ir svarbą, atsižvelgiant į mastą ir indėlį į klimato finansavimą. Skyrius išnagrinės pagrindinius tarptautinės su prisitaikymu susijusios politikos elementus, ypač nagrinėdamas Paryžiaus susitarimą, kad vėliau kurso metu būtų įtvirtintas viešojo sektoriaus vaidmuo ir viešosios paramos priemonės bei politika. | 3 skyrius. Žalos įveikimas – natūralus privataus ir viešojo sektoriaus veikėjų vaidmuo Šis skyrius pateiks įvadinę prigimtinių veikėjų vaidmenų apžvalgą, pristatys privačių ir viešųjų suinteresuotųjų šalių sąveiką, sudarys pagrindą tolesnei prisitaikymo finansavimo analizei. Privatūs subjektai turi apsvarstyti, kaip verslo sprendimai pasikeis besikeičiančioje aplinkoje, o viešieji subjektai turi nuspręsti, kaip suvaldyti šį struktūrinį pokytį (pvz., teikti politiką, paramą, informaciją ir pan.). Skyrius taip pat supažindins su skirtingais investuotojų ir finansų tarpininkų tipais bei jų sprendimų priėmimo kriterijų ir procesų supratimu, kad atsakytų į pagrindinį klausimą: kodėl įmonės investuoja į klimatą ir tvarumą? |
4 skyrius: Finansų ir investicijų pagrindai, atsižvelgiant į verslo modelio perspektyvą atspariems klimatui projektams Šis skyrius sutelks dėmesį į investicijų į klimatą lygį. Dalyviai įgis metodologinio supratimo apie finansavimą projekto lygmeniu, įskaitant tai, kaip įvertinti finansinį investicijos gyvybingumą. Tam yra būtinos būtinos priemonės, o šis skyrius pateiks verslo modelių, finansų ir investicijų pagrindus, daugiausia dėmesio skiriant investicijų skaičiavimams (įskaitant pagrindinius terminus, tipinius KPI) ir pagrindinę verslo atvejų specifiką, nurodant prisitaikymas prie klimato. | 5 skyrius: Kliūtys prisitaikymo finansavimui ir paramos sistemų vaidmuo Šis skyrius tiria, kodėl vienos rinkos gali iš esmės nepajėgti paskatinti investicijų į prisitaikymą taip, kad būtų sušvelninta klimato kaita. Tai sukuria rinkos netobulumus arba kliūtis, kurios gali sistemingai neleisti įgyvendinti prisitaikymo projektų. Nustačius šias kliūtis, yra įvairių galimybių jas įveikti arba įveikti, o tai leidžia pasiekti veiksmingų rinkos rezultatų. Tai padės išsiaiškinti, kaip viešieji finansai ar politika gali palengvinti privačių finansų srautus prisitaikymo link. | 6 skyrius. Verslo motyvų kūrimas pritaikymui Ankstesniuose skyriuose nagrinėjame platesnį kontekstą ir reguliavimo sistemas, susijusias su prisitaikymo ir (arba) klimatui atspariais projektais. Šis skyrius susiaurins dėmesį, pradėdamas analizuoti naujus prisitaikymo verslo modelius arba koreguoti esamus verslo modelius, kad padidintų savo portfelio atsparumą klimato kaitai. I dalyje pirmiausia bus pristatytas privataus subjekto investicijų loginis pagrindas, remiantis 4 skyriumi, o vėliau išsamiai papasakosiu, kaip suprasti prisitaikymo verslo modelius ir jų pagrindą, kokius verslo modelius stebime prisitaikymo ir (arba) klimato atsparumo srityje. , investuotojai ir naudojamų finansinių priemonių rūšis. II dalyje bus pateikta įvairių prisitaikymo verslo atvejų apžvalga, analizuojant įvairių prisitaikymo ir (arba) klimatui atsparių projektų atvejų tyrimus, siekiant atlikti nuodugnią jų savybių analizę. Tokiu būdu sukursime verslo atvejį iš projekto vystytojo perspektyvos. |
7 skyrius: Investavimo galimybės privačių finansininkų požiūriu Šiame skyriuje bus pateikta apžvalga, kokie finansavimo šaltiniai yra finansuoti prisitaikymo verslo modelius, remiantis 6 skyriuje analizuotais finansavimo struktūromis. Jis bus susietas su 4 skyriuje pateikta finansavimo struktūrų apžvalga ir kaups žinias apie investavimo galimybes iš perspektyvos. privačių finansininkų, atsakydami į klausimą: kas ir kaip investuoja į šiuos (adaptavimo) verslo modelius? | 8 skyrius: Verslo modelio finansavimas – finansinės priemonės Remdamasis finansavimo šaltiniais, šis skyrius daugiausia dėmesio skirs priemonėms, kurias privatūs subjektai gali investuoti į prisitaikymo prie klimato kaitos veiklą, įskaitant „naujoviškas“ priemones ir mišrųjį finansavimą. | 9 skyrius: Klimato atsparumo ir rizikos metrika bei rodikliai Šis skyrius tiria klimato rizikos ir atsparumo metriką, ieškodamas, kaip apibrėžti metriką, kuri būtų išmatuojama, apskaičiuojama ir palyginama, įskaitant vidurkį ir kintamumą, neseną praeitį, dabartines tendencijas ir rizikos prognozes. Galimi rodikliai, skirti įvertinti klimato kaitos finansavimo potencialą, apima finansinius ir poveikio rodiklius. Labai ribotas dėmesys piniginiams rodikliams gali nesukurti tinkamų paskatų remti įvairius projektus, prisidedančius prie transformacinių pokyčių. Šis skyrius taip pat nagrinės klimato rizikos matavimą ir atskleidimą, kaip pirmąjį žingsnį kuriant strategijas, skirtas rizikos mažinimui priimant visus investicinius sprendimus. |
*Gali keistis
Pasiūlymai ir rekomendacijos
Šis kursas sukurtas taip, kad galėtumėte lanksčiai nuspręsti dėl mokymosi laiko ir tempo. Tačiau mes pateiksime jums rekomendacijas, kaip išmokti kuo daugiau iš šio kurso.
Jūsų tvarkaraštis: pateiksime jums kursų tvarkaraštį, įskaitant savanoriškus ir privalomus terminus. Kursų tvarkaraštis yra jūsų asmeninio mokymosi grafiko gairė ir padės jums užbaigti programą per nurodytą laiką.
Pratimai: Nors scenarijaus pratimai nėra privalomi, mes primygtinai patariame juos naudoti kaip galimybę pasitikrinti savo žinias ir pasiruošti baigiamajam egzaminui.
Tinklų kūrimo galimybės: naudokite forumą, kad prisistatytumėte savo kolegoms ir pradėtumėte įdomias diskusijas.
Mokymo metodas
Mūsų kursų lankstumas suteikia galimybę laikytis savo tvarkaraščio ir derinti kasdienį darbą su profesiniu tobulėjimu.
Siūloma aukšta kokybė iš karto pagerins jūsų kasdienį darbą ir jūsų įstaigos veiklą.
Mokomoji medžiaga
Video paskaitos | Internetiniai testai | Skaitymo medžiaga |
| Kiekvienas skyrius baigiamas internetiniu testu, kurį sudaro 10–15 klausimų su atsakymų variantais. Tik sėkmingai atlikę internetinį testą gausite prieigą prie kito įrenginio. | PDF scenarijus daugeliui mūsų kursų yra pagrindinė mokymosi medžiaga. Šioje skaitomojoje medžiagoje pateikiamos pagrindinės sąvokos ir principai, taikomi kiekvieno skyriaus dalykui. |
Užduotys | Diskusijų forumas | |
Raktas į sėkmingą mokymąsi – tai betarpiškas naujai įgytų žinių panaudojimas ir teorijos perkėlimas į praktiką. Todėl mūsų internetiniai kursai yra papildyti privalomomis užduotimis. | Kurso diskusijų forumas įgalina dalyvių ir instruktorių sąveiką ir palengvina keitimąsi patirtimi bei galimybę užduoti klausimus ar gauti paaiškinimų. |
Paskutinis egzaminas
Norint gauti sertifikatą, būtina išlaikyti baigiamąjį egzaminą.
- Vieta: Baigiamasis egzaminas vyksta internetu
- Trukmė: Baigiamasis egzaminas trunka 2 val.
- Išlaidos: Už antrąjį ir trečiąjį bandymą laikyti baigiamąjį egzaminą bus imamas papildomas mokestis
- Sertifikatas: skaitmeninį sertifikatą gausite išlaikę baigiamąjį egzaminą.
Jei nepageidaujate laikyti baigiamojo egzamino, baigę kursus gausite patvirtinimą apie dalyvavimą kursuose.