Keystone logo
Ethica Institute Of Islamic Finance

Ethica Institute Of Islamic Finance

Ethica Institute Of Islamic Finance

Įvadas

Manome, kad susidomėjimas yra pagrindinė daugelio pasaulio problemų priežastis.

Jei neturėtume sudėtinės palūkanos, mums nereikėtų sudėtinio augimo. Ir jei mums nereikėtų sudėtingo augimo, neturėtume daugumos skolų sukelto skurdo, išteklių ištroškusių karų ir bėgančių klimato pokyčių, kuriuos dabar matome. Ekspertai sako, kad net ir dabartinė mūsų pandemija yra biologinės įvairovės mažėjimo rezultatas, kurį daugiausia lemia žiaurus augimo mąstymas. Visos palūkanos - nesvarbu, ar paprastos, ar sudėtinės palūkanos, ar labai mažomis, ar labai didelėmis palūkanomis - auga taip greitai, kad paprasčiausiai negalime neatsilikti.

Reikia pavyzdžio? Brazilijoje yra nuostabus Amazonės atogrąžų miškas. Šis sodrus stebuklas aprūpina mus ketvirtadaliu pasaulio deguonies. Deja, šis miškas išnyks mūsų gyvenime. Kodėl? Taigi Brazilija gali sumokėti 200 milijardų dolerių skolą. Kaip? Su mediena.

Arba paimkite pavyzdį arčiau namų. Ar jūs ar kažkas pažįstamas esate užgriuvęs dėl didėjančios asmeninės skolos? Dabar 43% visų amerikiečių šeimų išleidžia daugiau nei uždirba kiekvienais metais. Ši problema milijonams šeimų visame pasaulyje kasmet paaštrėja.

Manome, kad yra ryšys tarp susidomėjimo ir daugelio pasaulio problemų. Mes tikime, kad islamo finansai gali padėti išspręsti kai kurias iš šių problemų.

Tačiau tam reikia dviejų dalykų: įstatymo raidės ir įstatymo dvasios. Kad įstatymo raidė veiktų, islamo finansai turi atitikti kai kuriuos pagrindinius minimalius standartus. Standartai, į kuriuos nebus žiūrima rimtai, nebent centriniai bankai pradės gauti licencijas.

Geriausias pramonės standartas - de facto daugiau kaip 90% pasaulio islamo finansų jurisdikcijų - yra AAOIFI (tariamas „ao-fee“), kuris reiškia islamo finansinių institucijų apskaitos ir audito organizaciją. AAOIFI vienija mokslininkus iš viso pasaulio, kurie sutaria dėl šariato standartų. Kadangi AAOIFI numato minimalius standartus, jei jis nėra AAOIFI , tai tikriausiai neatitinka šariato. Kaip teigė vienas mokslininkas, „Labiausiai Ijma (mokslininkų sutarimas), ką turime islamo finansų srityje, yra AAOIFI “. Ijma , kaip žinote, yra aukščiausias Ijma šaltinis po Korano ir hadiso tradicinėje islamo jurisprudencijoje. Manome, kad AAOIFI šariato standartų AAOIFI ir AAOIFI , ar jų laikosi jūsų bankas, mokslininkas ar instruktorius, yra geras atspirties taškas laikantis įstatymo raidės.

Tačiau tuo negalime sustoti. Islamo finansai taip pat turi atitikti įstatymo dvasią.

Turime skatinti tokias kapitalo struktūras kaip Musharakah ir Mudarabah ir sumažinti savo priklausomybę nuo tokių tikslingų struktūrų kaip Murabaha. Turime pašalinti Tawarruq . Platesniu lygmeniu turime spręsti didesnę dalinės skolos rezervo bankų problemą. Kodėl bankai skolina pinigus, kurių neturi? Ir užsidirbti pinigų iš neegzistuojančių pinigų? Ar tai turi prasmę?

Nors realybė yra ta, kad bankai netrukus neišnyks, pirmas žingsnis siekiant užkirsti kelią dalinei skolos rezervo bankininkystei yra visuotinai pripažintos aukso valiutos sukūrimas. Tai iš karto priverčia rinką susieti operacijas su turtu, o ne grįsti vien tik skaičiais kompiuteriuose.

Taigi nuo ko pradėti nuo įstatymo populiarinimo raidėmis ir dvasia?

Mes tikime, kad tai prasideda nuo tavęs ir manęs.

Jei turite sąskaitą įprastame banke, perveskite savo pinigus į islamo banką. Jei jūsų šalyje nėra islamo bankų, atidarykite užsienio sąskaitą toje šalyje.

Jei esate bankininkas, galite pradėti du dalykus savo banke: 1) patikrinti, ar jūsų banko produktai atitinka AAOIFI . Naujausius standartus galite rasti svetainėje www. AAOIFI .com ; ir 2) pradėti pereiti prie Musharakah ir Mudarabah įvairiai veiklai, pradedant likvidumo valdymu ir baigiant prekybos finansais. Ir jei jūsų bankas nesiūlo islamo finansų, pradėkite klausti kodėl.

Jei esate reguliavimo institucija ir islamo finansai jau yra praktikuojami jūsų jurisdikcijoje, AAOIFI bankus, kad jie laikytųsi AAOIFI arba rizikuoja sustabdyti jų licencijas. Plačiau palaikykite islamo mikrofinansų pramonę. Jei islamo finansai dar nepasiekė jūsų jurisdikcijos, skatinkite informuotumą mokymais ir švietimo iniciatyvomis.

Jei esate verslininkas, tikriausiai turite įgūdžių, kuriuos galėtų naudoti islamo finansų pramonė. Svajok didelis: sukurk įmonę, bendruomeninę įstaigą, vietinę valiutą, ekologiškai nusiteikusį kaimą ar naujovišką produktą. Daugumoje šalių žmonėms vis dar trūksta be palūkanų namų, švietimo ir sveikatos priežiūros finansavimo alternatyvų. Kodėl lengviau išleisti milijardą dolerių kainuojančią „Sukuk“ nei surinkti vieną centą už šariato reikalavimus atitinkantį švietimo finansavimą? Kaip mes galime geriau panaudoti Zakah? Kaip kurti „Waqf“ pagrindu veikiančius bendruomenės pasitikėjimo modelius?

Jei esate studentas, mokykitės islamo finansų. Galvokite už standartinio karjeros kelio ribų ir rimtai apsvarstykite galimybę pradėti ką nors savarankiškai. Daryk tai, kas tau patinka, ir sėkmė seks.

Ir jei esate pedagogas, kuris, kaip ir mes, bando pakeisti islamo finansus į gerąją pusę, būkite kantrūs. Ilgalaikiai pokyčiai trunka metus, dažnai dešimtmečius. Atsispirkite pagundai „išmesti kūdikį su vonios vandeniu“ ir atmeskite visus islamo finansus. Pramonė vis dar yra nebaigtas darbas, kurio laukia ilgas kelias. Dalyvaukite šioje pažangoje, o ne imkitės akinamos naujos ekonomikos teorijos, kuri priverčia paprastą klientą krapštyti galvą, galvodama, kaip finansuoti mažą namą savo šeimai. Pavyzdžiui, tiesiog reklamuokite mažėjančią Musharakah . Gilesnė, struktūrinė aplinka, kurią paveldi islamo finansai - dalinė skolų rezervo bankų sistema, fiat valiuta, nėra išspręsta pakeičiant produktus. Jie išsprendžiami pakeičiant sistemas: aukso pagrindu pagamintas valiutas, išleistas islamo centrinių bankų.

Mes tikime, kad šis amžius - iš tiesų, ateinantys metai - bus kaip niekur anksčiau. Visuotinis šildymas reikš mažiau maisto ir vandens. Piko aliejus reikš mažiau energijos. O pasikartojančios finansinės krizės reikš mažiau tikrumo. Mes galime atsisakyti rankų ir nueiti atsistatydinę. Arba galime nustatyti pagrindines problemas ir kažką padaryti. Dievas mus tik atsako už savo veiksmus. Jis rūpinasi rezultatais.

Manome, kad atėjo laikas atvirai suabejoti pomėgiais grindžiama paradigma ir skatinti beprocentį finansavimą kaip patikrintą alternatyvą. Atėjo laikas. Tačiau pirmas žingsnis norint suabejoti paradigma ir pasiūlyti alternatyvą yra saviugda.

Tik tada patikėsite. Nes jei tiki, tai ir visi kiti.

Vietos

  • Dubai

    Dubai, Jungtiniai Arabų Emyratai

    Klausimai